300dpi

 

 

Otobüs Arkası Tasarımı

 

Araç reklamları diğer tüm açıkhava mecralarının içinde, süre ve bölge seçenekleri ile en ekonomik olandır. Tüm şehirlerde istenilen durak ve bölge seçenekleri ile nihai tüketiciye ulaşmada oldukça verimlidir.

Hedef kitle ile iç içe olan reklam mesajlarını, günün her saati alım gücü daha yüksek bir popülasyona ulaştırır. 

 

 

 

 

Billboard

Etkili billboard reklamları uzun süre hafızalardan çıkmayan ve tüketicilerin aklında kalabilendir. Bu yüzden tanıtımın grafikleri, sloganın rengi, biçimi ve tüketiciye verilmek istenen reklam mesajı ile uyumu çok önemlidir.

Billboard reklamları günlük rutunindeki insanların en çok gözünen çarpan ve bilinçaltına işleyen reklam türlerindendir.

Billboard reklamları ilgi çekici olmalıdır, reklamın amacı doğru anlatılmalı ve anlaşılır olmalıdır. Bu doğrultuda hedef kitleye satın alma isteği uyandırmalıdır.

 

 

 

Durak ve Raket Reklamcılığı 

Açıkhava reklamcılığının bir bölümü olan Raket Reklamcılığı, tutundurma reklamı olarak adlandırdığımız bir türdür. Markaların tanıtım ve satış yapmak için kullandığı bir kavramdır. 

Tanıtım sayesinde marka farkındalığı artar ve tüketicilerin markanın hizmetlerinden haberi olur.

Reklam yayınlama yerlerinden biri olan açıkhava reklamcılığı, markaların yazılı ve görsel mecralardan sonra en çok reklam verdiği mecradır.

Tüketiciler, her gün evden işe ya da okula gitmektedir. Bu yolculukların büyük bir çoğunluğu, toplu taşıma hizmetleri tarafından sağlanmaktadır. Markalar, duraklara ürün ve hizmetlerinin reklamlarını vererek tüketicilere ulaşmaktadır.

Raket reklamlar, şehirdeki stratejik noktalarda kullanılmaktadır.Reklam, doğası gereği ne kadar fazla tüketiciye ulaşırsa o derece etkili olmaktadır. Raket reklamlar, şehirde popülasyonun en fazla olduğu alanlara kurulmaktadır. Raket reklam, ergonomik yapısı sayesinde kalabalık ortamlara rahatlıkla kurulabilmektedir.